inspiracje-kuchnia

biala-kuchnia-z-drewnianym-blatem

Biała kuchnia z drewnianym blatem

Kuchnia

Biała kuchnia z drewnianym blatem to już klasyka gatunku. Połączenie to jest uniwersalne i nawiązuje do lubianego przez wielu z nas stylu skandynawskiego. Drewniany blat dodaje białym minimalistycznym frontom kuchennym ciepła i odrobinę klasycznego stylu.

Zobacz wszystkie produkty

Biel i drewno to baza kolorystyczna, która daje wiele możliwości aranżacyjnych. Aby białe meble wyglądały ciekawiej, warto wprowadzić dodatkowy kolor czy materiał do aranżacji. Najłatwiej osiągnąć ten efekt, wybierając drewniany blat. Czasem decydujemy się na krok dalej i blat płynnie przechodzi również w boczną obudowę mebli i wypełnia przestrzeń między górnymi a dolnymi szafkami.

Białe fronty – różne oblicza i style

Odcieni bieli jest wiele: od chłodnych barw, które są nieodłącznym element minimalistycznych projektów, po ciepłe odcienie, które często pojawiają się w aranżacjach klasycznych czy rustykalnych.

Kiedy wybierzemy już odpowiedni odcień bieli, warto zastanowić się nad wykończeniem frontów – można postawić zarówno na matowe, jak i błyszczące fronty. Kluczowa jest też struktura kuchennych frontów:

  • w kuchniach nowoczesnych, minimalistycznych dobrze będą się prezentowały gładkie fronty,
  • w kuchniach klasycznych czy vintage dobrze będą się prezentowały fronty ze żłobieniami, frezowane.

Jakie AGD do białej kuchni z drewnianym blatem?

Bardzo często osoby, które decydują się na białe fronty kuchenne, nie wiedzą, w jakim kolorze kupić urządzenia AGD. Naturalne wydaje się postawienie na biel. Oczywiście w ofercie producentów są i takie modele, ale stanowią mniejszość. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by białe fronty zestawić z AGD w stalowym kolorze czy czarnym.

Podobnie wygląda sprawa z wyborem zlewu. Często wydaje nam się, że jedynym słusznym krokiem jest biała ceramika. Tymczasem wybór zlewu to kwestia preferencji i stylu kuchni:

  • w kuchni klasycznej czy vintage świetnie będzie się prezentował biały, ceramiczny zlew,
  • w kuchni nowoczesnej czy minimalistycznej, w której postawimy na czarne lub stalowe sprzęty, warto postawić na zlew w tej samej barwie – czarny, granitowy lub ze stali nierdzewnej.

Drewniany blat do kuchni: jaki wybrać?

O tym, jaki charakter będzie miała biała kuchnia z drewnianym blatem, decyduje nie tylko typ frontów czy dodatki, lecz także rodzaj zastosowanego blatu. Do wyrobu jest kilka opcji:

  • można sięgnąć po blat drewniany, z tych drewnianych najczęściej wykorzystuje się twarde gatunki takie jak dąb, jesion czy buk,
  • można sięgnąć po blat drewnopodobny, laminowany.

Poza wyborem materiału bardzo ważne jest wybarwienie blatu, zarówno ciemny, jak i jasny blat prezentują się wyśmienicie w połączeniu z bielą.

Białe meble kuchenne połączone z drewnianym blatem pozwalają na stworzenie wielu aranżacji. Wbrew powszechnym opiniom nie są one domeną tylko kuchni modern. Takie połączenie jest też dobrym sposobem na stworzenie klasycznego, skandynawskiego, angielskiego czy rustykalnego wnętrza.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry