inspiracje-kuchnia

beton-na-scianie-w-kuchni

Beton na ścianie w kuchni – pomysły i aranżacje

Kuchnia

Betonowe ściany nie wychodzą z mody od kilku sezonów. Najpierw świeciły triumfy na salonach, później w łazienkach, a teraz coraz śmielej wkraczają do kuchni. Betonowa ściana to doskonałe uzupełnienie kuchni w stylu industrialnym, nowoczesnym czy minimalistyczny.

Zobacz wszystkie produkty

Niezależnie od tego, czy urządzasz właśnie małą kuchnię w bloku czy dużą kuchnię w domu jednorodzinnych czy apartamencie, możesz sięgnąć po beton architektoniczny. Cała betonowa ściana w kuchni będzie się dobrze prezentować na dużych i jasnych przestrzeniach, w małych kuchniach betonem najlepiej pokryć tylko niewielką część ściany lub wybrany element.

Betonową ścianę w kuchni: z jakich materiałów?

Betonową ścianę w kuchni może zrobić na kilka sposobów. Na rynku dostępne są:

  • Masy i tynki dekoracyjne – najszybsze, najtańsze i najpopularniejsze rozwiązanie. Występują one w różnych kolorach, dzięki czemu łatwo dobrać beton do stylu kuchni.
  • Płyty i panele dekoracyjne – trochę droższe rozwiązanie, ale za to pozwalające stworzyć niemal idealną betonową ścianę w kuchni. Panele i płyty dekoracyjne występują w wielu rozmiarach i fakturach, dzięki czemu łatwo dobrać beton do stylu kuchni.
  • Płytki imitujące beton – najpopularniejsza imitacja betonu dekoracyjnego. Płytki gresowe można kłaść zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Na rynku są już dostępne takie płytki, które niemal dokładnie odwzorowują fakturę betonu.

Beton na ścianie w kuchni: jakie meble wybrać?

Surowy beton na ścianie pasuje przede wszystkim do gładkich i lśniących frontów mebli oraz metalowych, srebrnych dodatków. Na tle betonu architektonicznego dobrze wyglądają też ciemne matowe fronty. Takie połączenia są jednak bardzo ascetyczne, chłodne. Ci, którzy chcą stworzyć trochę przytulniejsze wnętrze, mogą postawić na drewniane lub drewnopodobne meble. Drewno ociepli pomieszczenie, a przy tym będzie się doskonale komponowało z betonem.

Beton architektoniczny a styl kuchni

To, że chcesz wykorzystać beton architektoniczny w kuchnia, wcale nie oznacza, że musi ona być urządzana w stylu industrialnym. Surowość tego materiału będzie dobrze wyglądała również w:

  • kuchni minimalistycznej – żeby się nią cieszyć, postaw na jasnoszare płyty o małym stopniu porowatości i zestaw je z białymi meblami o prostych formach,
  • kuchni skandynawskiej – ocieplisz ją przy pomocy rzymskich rolet, drewnianych blatów i białych frontów kuchennych,
  • kuchni retro – sznytu dodadzą stylizowane baterie, retro dodatki i postarzane fronty.

Beton w kuchni to ciekawe rozwiązanie, które daje wiele możliwości aranżacyjnych. Można nim nie tylko wykończyć ściany, lecz także wykonać blaty, obicia mebli, dekoracje czy zlewozmywak. To odporny na zabrudzenia i łatwy w utrzymaniu czystości materiał, trzeba go tylko odpowiednio zabezpieczyć za pomocą emulsji impregnującej.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry