inspiracje-dekoracje-sciany

kamien-dekoracyjny

sypialnia-z-ceglana-sciana

Sypialnia z ceglaną ścianą

Kamień dekoracyjny

Trend na ceglaną ścianę we wnętrzu utrzymuje się już od kilku sezonów i nie zanosi się na to, by miało się to zmienić. Najczęściej wybierana jest stara cegła, która nadaje wnętrzu surowego charakteru. Na co zwrócić uwagę, aranżując sypialnię z cegłą dekoracyjną?

Zobacz wszystkie produkty

Cegła dekoracyjna do sypialni – jaką wybrać?

Cegła dekoracyjna na ścianie to dość mocny akcent, dlatego należy ją zastosować z umiarem. Biała ściana z cegły to rozwiązanie typowe dla wnętrz skandynawskich. To świetna opcja dla osób, które nie lubią otaczać się ciemnymi kolorami, mają niewielkie mieszkanie czy potrzebują we wnętrzu więcej światła. Jeśli chcesz urządzić swoją sypialnię w nowoczesnym, ale zarazem surowym stylu, postaw na starą cegłę w kolorze pomarańczowym. Jej nieregularny kształt i wyrazista forma przykują uwagę każdego gościa.

Ceglana ściana w sypialni – zrezygnuj z niepotrzebnych dodatków

Nieregularna faktura ceglanej ściany sama w sobie stanowi największą ozdobę sypialni, a zarazem główną dekorację. Dlatego najlepszym wyborem będzie ograniczenie ozdób i elementów dekoracyjnych do minimum. Powieś ulubioną grafikę lub ciekawy obraz, który nada wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu.

Ciekawym rozwiązaniem do sypialni jest zaplanowanie niewielkiej wnęki, którą obłożymy cegłą i dodatkowo podświetlimy. W ten sposób materiał wykończeniowy zyska jeszcze więcej uroku, dobrze eksponując swoją piękną fakturę.

Ceglana ściana w sypialni – czym je ocieplić?

Ceglana ściana w sypialni powinna mieć towarzystwo klimatycznego, żółtego światła imitującego dzienne. Warto ją też zestawić np. z białymi czy szarymi ścianami i dodatkami w kolorze granatu i złota. Pięknie będą się one komponować z czerwienią cegieł, wnosząc do wnętrza wrażenie ładu i spokoju.

Uzupełnij wyposażenie o wygodny fotel, ramki ze zdjęciami, kolorowe tekstylia oraz rośliny, a uzyskasz sypialnię swoich marzeń. Jeśli chcesz uzyskać loftowy efekt, dobierz oświetlenie pasujące klimatem do surowego, pofabrycznego stylu i dopilnuj, by meble miały metalowe czy szklane elementy.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry