inspiracje-dekoracje-sciany

kamien-dekoracyjny

strefa-wypoczynkowa-w-salonie

Strefa wypoczynkowa w salonie

Kamień dekoracyjny

Wydzielenie stref w mieszkaniu ma wiele plusów. Głównym jest stworzenie funkcjonalnej przestrzeni i utrzymanie ładu. Jeśli chcesz wydzielić strefę wypoczynkową w salonie, mamy na to kilka sprawdzonych sposobów. Jakich? O tym przeczytasz poniżej.

Zobacz wszystkie produkty

Strefa wypoczynkowa w salonie – podziel przestrzeń kolorami i fakturami

Nie jesteś fanem dużych otwartych przestrzeni, w których wszystko tworzy jedną, spójną całość? Zależy Ci na wyznaczeniu konkretnych stref, by uczynić mieszkanie bardziej ergonomicznym? Możesz to zrobić na kilka sposobów.

Warto podzielić mieszkanie kolorami i fakturami. By stworzyć komfortową i przytulną strefę wypoczynkową w salonie, postaw na modny i efektowny kamień dekoracyjny na ścianę, dzięki któremu stworzysz swój przytulny kącik oddzielony od reszty mieszkania.

Kamień dekoracyjny – co warto o nim wiedzieć?

Kamień w salonie chętnie wybierany jest jako ciekawa ozdoba ściany. Sprzedawany jest w rozmaitych kształtach, kolorach i fakturach, dzięki czemu możesz go dopasować do własnych preferencji. O czym należy pamiętać i co warto o nim wiedzieć?

Kamień dekoracyjny możesz kupić w postaci płytek ozdobnych z gipsu, konglomeratu lub betonu. Możesz też zdecydować się na naturalny kamień. Wybierając tę drugą opcję, musisz się liczyć z wyższymi cenami oraz tym, że naturalne materiały są trudniejsze w montażu i pielęgnacji. Płytki możesz ułożyć samodzielnie w wybranym przez siebie miejscu, zaś montaż kamieni naturalnych najlepiej jest powierzyć fachowcom.

Jak wydobyć piękno dekoracyjnej ściany?

Ściana, na której zdecydujesz się ułożyć kamień dekoracyjny, jest piękna już sama w sobie, stanowiąc przy tym największą ozdobę pomieszczenia. Wybierz taki kolor i kształt kamienia ozdobnego, który świetnie wpasuje się we wnętrze salonu i stworzy fajne połączenie z kanapą lub kompletem wypoczynkowym.

Jednym z najmodniejszych połączeń jest zestawienie koloru butelkowej zieleni wraz z bielą lub szarością. Dzięki zastosowaniu kontrastowego koloru na tapicerce sofy, zyskasz piękne tło i wydobędziesz cały urok kamienia dekoracyjnego. Jasny kamień na ścianie uwydatnij podłogą w odcieniu ciemniejszego drewna oraz mocnymi dodatkami i meblami. Zyskasz doskonale wydzieloną strefę, w której swobodnie możesz odpocząć, obejrzeć telewizję lub spędzić miło czas z pozostałymi domownikami.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry