inspiracje-dekoracje-sciany

kamien-dekoracyjny

salon-z-cegla-na-scianie

Salon z cegłą na ścianie

Kamień dekoracyjny

Szukasz pomysłu na ciekawe dodatki i akcenty do salonu? Postaw na cegłę! Sprawdzi się w pomieszczeniu stylu nowoczesnym, industrialnym, a nawet rustykalnym. Cegła na ścianie dostępna jest w różnych kolorach, dlatego daje mnóstwo możliwości dekoracyjnych.

Zobacz wszystkie produkty

Cegła w salonie – kolor a styl wnętrza

Cegła na ścianie sprawdzi się zarówno w salonie utrzymanym w klasycznym stylu, jak i tym bardziej nowoczesnym. Czerwona cegła nada wnętrzu modny, loftowy charakter, sprawdzi się również w salonie rustykalnym czy stylizowanym na vintage. Biała cegła natomiast ociepli wnętrza minimalistyczne czy popularne od kilku sezonów aranżacje w stylu skandynawskim.

Cegła jako akcent w otwartej przestrzeni

Cegła potrafi całkowicie odmienić pomieszczenie. W małych wnętrzach najczęściej stosowana jest tylko na niewielkim fragmencie ściany, większa jej ilość mogłaby przytłoczyć pomieszczenie, wprowadzić zimny i ponury nastrój. Jeśli jesteś posiadaczem sporego salonu w bloku lub domu jednorodzinnym, ułożenie cegły dekoracyjnej na jeden ze ścian będzie idealnym rozwiązaniem.

Wybierając cegłę ozdobną, zróżnicujesz powierzchnię ścian – będzie się ona wyróżniać na tle pozostałych, stanowiąc przy tym niepowtarzalną ozdobę. W otwartych przestrzeniach, łączących kilka funkcji, ściana z cegłą może stanowić umowną granicę między poszczególnymi strefami. Biała cegła stanowi świetne tło, więc często wykorzystywana jest do ekspozycji dekoracji ściennych, np. galerii zdjęć.

Jeśli chcesz zwiększyć efekt „wow” kamiennej dekoracji, możesz zamontować punkty świetlne, które umożliwią grę cieniem i ciekawie oświetlą ścianę dekoracyjną.

Z czym połączyć cegłę w salonie?

Nowoczesna cegła dekoracyjna w salonie sprawdzi się zarówno w połączeniu z podłogą drewnianą, jak i gresem czy terakotą. Ciekawym rozwiązaniem jest podłoga z deskami drewnianymi ułożonymi w jodełkę, która wraz z cegłą ozdobną tworzy mocny duet.

W zależności od koloru ścian w salonie, wybierz cegłę jasną, szarą lub czerwoną. Najbezpieczniejszym wyborem będzie zastosowanie białej cegły dekoracyjnej. Jest ponadczasowa i uniwersalna – świetnie wpisuje się w styl klasyczny, rustykalny i nowoczesny. Wnętrza ze ścianą wyłożoną białą cegłą wydają się bardziej przestronne i lepiej doświetlone.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry