inspiracje-dekoracje-sciany

kamien-dekoracyjny

obudowa-kominka

Obudowa kominka

Kamień dekoracyjny

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem kominka w swoim salonie, na pewno szukasz ciekawego pomysłu na jego wykończenie. Jak sprawić, by wyglądał atrakcyjnie, a przy tym oddawał wystarczająco dużo ciepła? Postaw na kamień dekoracyjny, dzięki któremu stworzysz niepowtarzalny klimat.

Zobacz wszystkie produkty

Kominek w salonie – niesamowity klimat

Posiadanie kominka w salonie to marzenie niejednego z nas. Decydując się na zakup lub budowę domu jednorodzinnego, warto pomyśleć o tym urządzeniu. Zazwyczaj stanowi on centralny punkt salonu, wokół którego aranżowana jest pozostała przestrzeń. O kominku często mówi się, że jest sercem domu i trudno się z tym nie zgodzić. To przy nim spotykają się domownicy, na nim też koncentruje się główna uwaga odwiedzających nas gości.

Dlatego warto dobrze przemyśleć, z czego wykonamy zarówno zewnętrzną obudowę kominka, jak i ścianę, na której jest usytuowany, mając przy tym na względzie nie tylko aspekt estetyczny, lecz także funkcjonalny. Miłośników naturalnych materiałów zachwyci na pewno wykończenie kominka i ściany za kominkiem kamieniem dekoracyjnym.

Czym obudować kominek?

W dużych, dobrze doświetlonych, nowoczesnych salonach imponujący efekt uzyskamy, wykańczając ścianę z kominkiem kamieniem. W zależności od układu i barwy poszczególnych elementów można otrzymać unikatowe efekty kompozycyjne. Okładzina ścienna w ciepłym odcieniu, beżu lub brązie, świetnie dopełni salon w klasycznym czy rustykalnym stylu.

Szara, grafitowa bądź czarna okładzina doskonale sprawdzi się zaś w stylizacjach minimalistycznych czy eklektycznych, czerpiących inspiracje z różnych nurtów. Takie wnętrza lubią mocniejsze akcenty. Płytki dekoracyjne o wyraźnym rysunku kamienia dodadzą elegancji i unikalnego charakteru białym wnętrzom, a przy tym pięknie wyeksponują kominek.

Kamień dekoracyjny jako obudowa kominka

Obudowa kominka kamieniem dekoracyjnym ma mnóstwo zalet. Główną z nich jest aspekt wizualny – kolor i wzór kamienia możesz indywidualnie dobrać i dopasować do własnych potrzeb. Pamiętaj, by wybrać materiał odporny na wysoką temperaturę, np. kamienie lub płytki betonowe, które zostaną zamocowane za pomocą odpowiedniego, wytrzymałego kleju. Możesz się zdecydować na wyłożenie kamieniem dekoracyjnym całej ściany, na której znajduje się kominek, lub tylko jej części.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry