inspiracje-dekoracje-sciany

kamien-dekoracyjny

kamien-na-scianie-w-salonie-w-stylu-skandynawskim

Kamień na ścianie w salonie w stylu skandynawskim

Kamień dekoracyjny

Polacy pokochali styl skandynawski przede wszystkim za przyjemny klimat, dużą ilość światła, przestrzenne wnętrza i wykorzystanie naturalnych elementów wystroju. Króluje tutaj biel, drewno, zielone rośliny i kamień ozdobny na ścianach. Sprawdź nasze pomysły na jego zastosowanie!

Zobacz wszystkie produkty

Kamień dekoracyjny w salonie skandynawskim – czy warto?

Miłość do przyrody, która daje wiele inspiracji do aranżacji mieszkania oraz życie w harmonii z otoczeniem, to główne założenia stylu skandynawskiego. Zastosowanie tego stylu w salonie wpłynie na jego przytulny klimat, przejrzystość i minimalizm. Każdy mebel i dodatek jest tutaj dobrze przemyślany i umieszczony w taki sposób, by nie zepsuć panującego ładu i spójności.

Oprócz zastosowania jasnych, przytulnych kolorów i dodatków z drewna, zastanówmy się nad wykończeniem ściany materiałami naturalnymi. Do białych, kremowych lub jasnoszarych ścian idealnie pasują delikatne kamienie dekoracyjne. Które z nich wybrać?

Salon w stylu skandynawskim – ciemna ściana z kamienia nada charakteru

Styl skandynawski to proste kształty, jasne wnętrze i wszechobecny porządek. Jeśli chcesz odrobinę przełamać nadmiar bieli panującej w tego rodzaju salonie, zdecyduj się na nietypową ścianę. Kontrastowe zestawienie kolorów jest możliwe, dzięki zastosowaniu czarnego lub ciemnoszarego naturalnego kamienia na jednej ze ścian. Matowa okładzina kamienna z monochromatycznej serii będzie wspaniałą dekoracją w salonie.

Kontrastowe kolory mogą się również pojawić na poduszkach dekoracyjnych umieszczonych na sofie, obiciach krzeseł, zasłonach oraz dywanach. W salonie skandynawskim dopuszczalne jest również użycie symetrycznych kształtów, np. trójkątów czy rombów, które także możesz wykorzystać na różnego rodzaju tekstyliach.

Meble i oświetlenie w skandynawskim salonie

Salon w stylu skandynawskim powinien być wypełniony światłem. Podstawą jest oczywiście naturalne światło. Jednak nawet w najlepiej doświetlonym wnętrzu nie obędzie się bez dobrze zaplanowanego oświetlenia. Lampa podłogowa z dużym kloszem i drewnianą podstawą oraz odpowiednio rozmieszczone punkty świetlne na suficie pomogą osiągnąć ten efekt.

Wybierając meble, zadbaj o to, by kontrastowały one ze ścianą z kamienia dekoracyjnego i tworzyły spójną całość z pozostałym wyposażeniem. Zrezygnuj ze pstrokatych kolorów i zbędnych bibelotów. Wystarczy sofa obita jasną tkaniną, ciekawa, ale prosta komoda oraz drewniany stół, który da możliwość ugoszczenia znajomych oraz zjedzenia posiłku wspólnie z rodziną.

Dopełnieniem wystroju mogą być jednolite lub wzorzyste dywany. W modzie są dywany okrągłe, które swobodnie możesz umieścić wokół kanapy. Nie zapomnij również o kwiatach doniczkowych, bez których dom byłby pusty.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry