inspiracje-dekoracje-sciany

kamien-dekoracyjny

kamien-dekoracyjny-w-minimalistycznym-salonie

Kamień dekoracyjny w minimalistycznym salonie

Kamień dekoracyjny

Minimalizm jest w modzie, a co za tym idzie – jest coraz częściej stosowany również podczas projektowania wnętrza. Jego wyjątkowy styl możesz podkreślić za pomocą zastosowania kamienia dekoracyjnego. Jak go umiejętnie połączyć z pozostałym wyposażeniem w domu? Sprawdź nasze porady!

Zobacz wszystkie produkty

Minimalistyczny salon – czym się wyróżnia?

Styl minimalistyczny to przede wszystkim niewielka ilość kolorów, ozdób i formy. Salon w stylu minimalistycznym powinien sprawiać wrażenie dużego, otwartego pomieszczenia, bez względu na jego powierzchnię. Każdy mebel, element wyposażenia wnętrza i dekoracje salonu powinny być przemyślane i dobrane z pomysłem. Muszą mieć swoje określone miejsce, pełnić odpowiednią funkcję, a przy tym nie zakłócać spokojnego wnętrza. Dobrze w takich wnętrzach sprawdzają się proste i surowe materiały, jak np. kamień.

Jaki kamień dekoracyjny wybrać do minimalistycznego salonu?

W minimalistycznym salonie królują proste formy i kształty. Wystarczy, że zdecydujesz się na prosty stolik kawowy, kanapę lub sofę, fotel, puf oraz komodę lub szafkę RTV. Wszystko powinno być ze sobą spójne, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie połączenie maksymalnie dwóch kolorów. Najczęściej wybierana jest biel oraz odcienie szarości.

Jak w takich wnętrzach osiągnąć efekt „wow”? Z pomocą naturalnych, surowych materiałów. W minimalistycznym salonie świetnie będzie się prezentowała np. ściana pokryta kamiennymi płytkami. Jak dobrać rodzaj kamienia? Pewnikiem będzie matowa okładzina kamienna z monochromatycznej kolekcji, bez wyraźnego żyłkowania.

Kolor? Najlepiej sprawdzi się szarość, grafit, czerń. Wszystko zależy od kolorystki wnętrza (jasna czy ciemna) i od efektu, jak ostatecznie chcemy osiągnąć. Jeśli wnętrze jest dobrze doświetlone, a kamienna ściana ma być głównym elementem dekoracyjnym we wnętrzu, warto pokusić się o okładzinę kamienną w ciemniejszej barwie.

Kamień ozdobny w minimalistycznym salonie – o tym musisz pamiętać!

Kamień dekoracyjny na ścianę nada wnętrzu niepowtarzalnej atmosfery i oryginalnego wyglądu. Możesz się zdecydować na zakup kamienia naturalnego lub sztucznego, które różnią się między sobą ceną oraz właściwościami, m. in. odpornością na uszkodzenia. Wybierz taki produkt, który pasuje kolorystycznie do Twojego salonu oraz ma prosty kształt.

Pamiętaj również, żeby zadbać o odpowiednie światło, które pomoże Ci wyeksponować kamień ozdobny. W minimalistycznym salonie postaw na oświetlenie wykonane w suficie podwieszanym – wystarczy kilka punktów świetlnych, z których strumień światła będzie padał na ścianę, na której położony jest kamień dekoracyjny. Dopełnieniem może być prosta lampa sufitowa w centralnym punkcie salonu.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry