inspiracje-dekoracje-sciany

kamien-dekoracyjny

jak-urzadzic-przedpokoj

Jak urządzić przedpokój?

Kamień dekoracyjny

Przedpokój jest wizytówką naszego domu. To, w jaki sposób należy go urządzić, zależy przede wszystkim od jego wielkości, układu i stylu, który panuje w całym domu. Na więcej możemy sobie pozwolić w otwartym przedpokoju w domu rodzinnym niż wąskim korytarzu w bloku. Sprawdź, jak sprytnie wykorzystać kamień dekoracyjny w tym pomieszczeniu!

Zobacz wszystkie produkty

Jak ciekawie zaaranżować ściany w przedpokoju?

Ciekawym pomysłem na aranżację ściany w przedpokoju jest wykorzystanie kamienia dekoracyjnego. Pasuje on niemalże do każdego stylu wnętrza – skandynawskiego, loftowego, minimalistycznego czy boho. Zdecyduj się na pokrycie kamieniem ozdobnym jednej ściany – np. tej znajdującej się naprzeciwko drzwi wejściowych. Ściana z kamienia nie tylko robi wrażenie estetyczne, ale również jest praktyczna i posłuży Ci na długie lata.

Tego rodzaju dekoracja dostępna jest w wielu kolorach i kształtach. Wybierz taki kamień, który pasuje do Twojego przedpokoju. Pamiętaj, że sam w sobie jest ciekawą ozdobą, dlatego zrezygnuj ze zbędnych dekoracji i wzorów, które wprowadzą niepotrzebny bałagan.

Podłoga w przedpokoju – jaką wybrać?

W przedpokoju musi się znaleźć solidna podłoga, która po każdym wejściu do domu przechodzi test wytrzymałości. Szczególnie w chłodne jesienne i zimowe dni, kiedy przynosimy do domu śnieg, błoto, deszcz, które mogą ją zniszczyć. Dobrym wyborem będą wysokiej jakości panele podłogowe, np. te o klasie ścieralności AC5 lub naturalne drewno, z którego wykonane są drewniane deski warstwowe.

Kolejnym rozwiązaniem są płytki podłogowe, które są łatwe w czyszczeniu oraz wytrzymałe. Postaw na gres lub terakotę i zwróć uwagę na to, by były one antypoślizgowe oraz miały uniwersalny kolor, na którym nie widać zabrudzeń.

Jak urządzić przedpokój, by spełniał swoją funkcję?

W życiu bardzo ważne jest zrobienie dobrego pierwszego wrażenia. I to właśnie przedpokój jest miejscem, do którego trafiają Twoi goście, tuż po przekroczeniu progu. Warto więc zadbać o to, by był przejrzysty i czysty, ale i przyciągał wzrok z uwagi na stylowy wystrój i ciekawe dodatki.

Przedpokój powinien przede wszystkim spełniać swoją rolę i być funkcjonalny, dlatego wystarczy wyposażyć go tylko w kilka podstawowych mebli, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Na pewno przyda się puf lub siedzisko, na którym wygodnie zmienisz buty czy odpoczniesz po przyniesieniu zakupów ze sklepu. Dobrze jest mieć również komodę, w której można schować najpotrzebniejsze rzeczy, jak klucze, psią smycz czy czapki, szalki i rękawiczki. Pozostaw jak najmniej przedmiotów widocznych na wierzchu.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry