Doniczki betonowe

Inspiracje DYI

Jak zrobić meble z palet?

Niezależnie od tego, czy jest to huśtawka, kwietnik, stół czy bar - z palet można zbudować wiele mebli ogrodowych. Aby to zrobić nie potrzebujesz dużo czasu i wyjątkowych umiejętności.

Jakie wybrać palety do mebli ogrodowych?

Na rynku dostępne są różne rodzaje palet. Najtańsze są wykonane z drewna świerkowego. Palety mają wymiary: 120 cm x 80 cm x 14,5 cm. Ważne jest, aby palety używane do budowy mebli nie były wcześniej używane. Palety euro stosowane w logistyce mogą być zanieczyszczone i dlatego nie nadają się do budowy mebli. Czy chcesz oszczędzić sobie pracy szlifierskiej? Zatem palety z drewna struganego są właśnie dla Ciebie. Jeśli nie chcesz malować, możesz użyć palet w kolorze białym i antracytowym.

Instrumenty Lista potrzebnych rzeczy:
 • Paleta sosnowa dekoracyjna 120x80 cm
 • Półpaleta sosonowa dekoracyjna 80x60 cm
 • Minipaleta dekoracyjna 25x25 cm
 • Patio Poduszka paletowa siedzisko liście
 • Wkrętarka akumulatorowa
 • Zestaw wierteł
 • Papier ścierny
 • Śruby uniwersalne 5 mm x 50 mm
 • Gwoździe stalowe
husztawki
Lampka Dobra wskazówka!

Jak i czym pomalować meble z palet?

Palety wykonane są z drewna świerkowego. Jeśli chcesz używać tego rodzaju drewna na zewnątrz, powinieneś pomalować go preparatem, który chroni drewno przed warunkami atmosferycznymi i szkodnikami. Odpowiednie będą bejce do ochrony drewna, farby odporne na warunki atmosferyczne i różne kolory farb kredowych. Przy stosowaniu niektórych kolorów, zwłaszcza przeźroczystych szkliw, drewno należy wcześniej zabezpieczyć przed zabrudzeniem. Jeśli chcesz pomalować nowy mebel, nałóż farbę lub olej za pomocą pędzla lub wałka najpierw w poprzek, a następnie wzdłuż. To najbardziej jednolity sposób malowania.

Jakie meble ogrodowe możesz zbudować z palet?

Z palet można budować wiele różnych rodzajów mebli ogrodowych. Wszelkie siedziska lub stoliki kawowe, a także kwietniki i huśtawki są szczególnie proste. Konstrukcja jest łatwa i może być wykonana ze szczegółowymi instrukcjami nawet przez niedoświadczonych użytkowników. W naszym artykule znajdziesz kilka instrukcji dotyczących różnych mebli zewnętrznych wykonanych z palet. Pamiętaj, że malując je wedle uznania nadasz każdemu własnoręcznie wykonanemu meblowi niepowtarzalny wygląd.

Wypoczynkowe meble ogrodowe z palet

Za pomocą palet można budować wiele różnych rodzajów mebli ogrodowych: w zależności od ułożenia palet meble wypoczynkowe mają różne kształty i rozmiary.

Jeśli szukasz inspiracji na swój pierwszy projekt DIY z palet, bardzo dobrze poradzisz sobie z kanapą bez podłokietników i niskim siedziskiem. W tym wariancie potrzebne są trzy palety, które połączysz ze sobą bez przycinania: dwie palety są umieszczone poziomo jedna nad drugą i skręcone razem, aby utworzyć siedzisko, trzecia paleta jest przykręcona pionowo jako oparcie.

Przed rozpoczęciem pracy przeszlifuj drewno, aby uzyskać gładką i równą powierzchnię. Następnie nawierć potrzebne otwory. Skręć odpowiedniej długości śrubami i gotowe!

Kwietniki z palet

Najprostszym wariantem jest pionowy kwietnik ziołowy, który po prostu składa się z palety. W przypadku większego wysokiego kwietnika należy połączyć cztery palety skręcając je w celu utworzenia dużego pudła. W tym wariancie można uzyskać dodatkową przestrzeń na zioła, kwiaty lub drobne narzędzia, umieszczając dwie palety na zewnątrz konstrukcji.

Zbuduj stół i blat z palet

Najprostszym sposobem na zbudowanie stołu paletowego do ogrodu jest skręcenie dwóch palet poziomo. Aby to zrobić, musisz ułożyć dwie palety równo na sobie i skręcić je ze sobą. Następnie umieść płytę ze sklejki w jednej płaszczyźnie na palecie i przymocuj ją gwoździami. Jeśli chcesz, aby stół stał na tarasie, możesz przymocować również rolki transportowe do narożników.

 • Zamów i odbierz
 • Sprawdź dostępność w markecie
 • Szeroki wybór produktów
Do góry