2021-03-08 00:52


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Boczniak ostrygowaty grzybnia

Nr produktu: 4348256

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

niedostępny

Grzyby

Opis produktu

Nr produktu: 4348256

Cechy

Boczniak ostrygowaty jest saprotrofem rosnącym na martwym drewnie, ale również pasożytem atakującym jeszcze żywe drzewa, zazwyczaj jednak stare, osłabione lub uszkodzone. Łatwo zawiązuje owocniki i charakteryzuje się szybkim wzrostem grzybni. Te cechy powodują, że boczniak jest idealny do uprawy amatorskiej, nawet przez początkujących działkowiczów. Grzybnia boczniaka jest szczepiona na kołeczkach.

Zastosowanie

Grzybnia boczniaka ostrygowego marki Plantico jest uprawiana na drewnie drzew liściastych. Kołeczki z grzybnią należy umieścić w uprzednio wywierconych otworach w pniu lub ściętych gałęziach. Uprawia się go również na słomie. Owocniki boczniaka dostarczają łatwo przyswajalnego białka, kwasu foliowego, aminokwasów, witamin z grupy B i soli mineralnych. Podczas uprawy należy unikać wdychania dużych ilości zarodników - może się to skończyć problemami z płucami.

Zalety

Grzybnia boczniaków osiąga średnicę od 5 cm do 25 cm. Wydajność z jednego oferowanego przez Plantico opakowania wynosi aż 40 kg! Grzybnia boczniaka ostrygowego dostępna jest w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, dlatego warto ją nabyć i zacząć samodzielną uprawę grzyba na działce lub posesji. Nie wymaga on żadnych nawozów ani środków odżywiających.

Wymiary i waga (netto):
Waga:35 g
Wysokość:16,5 cm
Szerokość:11,5 cm
Głębokość / Grubość:1,5 cm

Inni Klienci kupili również

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

Przy obliczaniu ilości, powierzchnia jest zaokrąglana do najbliższego pełnego opakowania.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry