2019-10-23 10:42


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Glicenia kwiecista - Wisteria Mini Patio wys.90cm

Nr produktu: 3206265
  • Efektowny wygląd
  • Stanowisko: słoneczne
Opis produktu
 
40,99
40,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

W markecie OBI Warszawa-Puławska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 3206265

Glicynia kwiecista to wieloletnie, dość wolno rosnące pnącze, dorastające do 10 m długości (zależnie od odmiany i warunków). Glicynia jest najbardziej efektowna jest w okresie od maja do czerwca - gdy wytwarza długie (nawet do 35 cm) kwiatostany o pachnących kwiatach w odcieniach różu i fioletu. Owoce to spłaszczone strąki, często wiszące na roślinie aż do wiosny. Pnącze wspina się za pomocą wijących pędów, które po pewnym czasie drewnieją tworząc mocne pnie. Roślina wymaga stanowisk osłoniętych - słonecznych lub półcienistych. Dobrze rośnie w żyznym, przepuszczalnym, piaszczystym i stosunkowo wilgotnym podłożu. Glicynia nie jest w Polsce w pełni mrozoodporna i w ostre zimy może przemarzać (łatwo jednak odrasta od korzeni). Starsze okazy nie wymagają nawożenia, gdyż mają silny, głęboki system korzeniowy (w dodatku dzięki symbiozie z bakteriami brodawkowymi wzbogacają glebę w azot). Glicynię należy podcinać, aby obficie kwitła. Młode sadzonki wymagają starannej opieki - regularnego podlewania i okrywania na zimę. Zwykle kwitnie w 2-3 roku po posadzeniu. Roślinę wykorzystuje się jako dekorację solidnych konstrukcji - altan, pergoli, ścian, ogrodzeń. Niektóre odmiany można prowadzić w formie drzewka. Wisteria to bardzo efektowne pnącze, które podczas bujnego kwitnienia zapewnia nam spektakularne widowisko. Obsypana jest dużą ilością kwiatów, zebranych w okazałe, gronowe i pachnące kwiatostany. Rośliny w doniczkach C4 z ozdobną białą kratką.

Wymiary i waga (netto):

Waga:
3,50 kg
Wysokość:
90,0 cm

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Dostawa
  • Sprawdź dostępność w markecie
do góry