2021-04-18 18:43


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Dlh Deska tarasowa modrzew syberyjski 400 cm x 14 cm x 2,4 cm

Nr produktu: 2800324

  • Naturalny modrzew
  • Zaleca się stosowanie oleju pielęgnacyjnego
Opis produktu
 
72,99
130,34 zł / m2

Cena zawiera VAT 23%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Dostępne od ręki w markecie:
Łódź ul. Rokicińska (Zmień market)

Więcej produktów z tej serii

Opis produktu

Nr produktu: 2800324

Deski przeznaczone do budowy tarasów i obiektów małej architektury ogrodowej. Cechą charakterystyczną drewna modrzew są sęki oraz przewody żywiczne. Pod wpływem wysokiej temperatury żywica może pojawiać się i wysychać na powierzchni drewna. Pod wpływem czynników atmosferycznych drewno podlega naturalnemu procesowi patynowania wierzchniej warstwy w wyniku czego powstaje srebrzysta powłoka, która nie ma wpływu na obniżenie parametrów technicznych drewna i proces starzenia biologicznego. W celu utrzymania naturalnego koloru oraz zapewnieniu dodatkowej ochrony zaleca się regularne stosowanie specjalnych olejów pielęgnacyjnych przeznaczonych na zewnętrzne konstrukcje drewniane. Renowacja tarasu powinna być wykonywana dwa razy w roku (przed i po zimie). Modrzew może być łatwo barwiony za pomocą specjalnych olejów koloryzujących. Drewno nie jest materiałem jednolitym i każda deska posiada indywidualne cechy, w zależności od warunków w jakich dane drzewo rosło. Nawet w drewnie pochodzącym z tego samego źródła, mogą występować różne usłojenia oraz kolorystyka. Drewno jest materiałem higroskopijnym, co oznacza, że pobiera wodę i oddaje wodę z otoczenia i odpowiednio pęcznieje i kurczy się zmieniając swoje wymiary w związku z czym przy montażu tarasu należy uwzględnić odstępy pomiędzy deskami. Drewno stosowane na zewnątrz narażone jest na skrajne warunki atmosferyczne w wyniku czego może patynować, odkształcać się, pękać oraz zmieniać swoje wymiary - są to naturalne procesy drewna i nie mogą podlegać reklamacji. Materiał należy sprawdzić przed montażem. Wszelkie uszkodzenia i nieprawidłowości należy zgłosić sprzedającemu przed zamontowaniem. Rozpoczęcie montażu oznacza akceptacje stanu technicznego i wyglądu materiału. Montaż powinien być przeprowadzony przez specjalistę. Montaż należy wykonać zgodnie z instrukcją.

Dane techniczne

Atrybuty produktu
Rodzaj:Deski
Materiał:Modrzew
Wymiary i waga (netto):
Waga:7,4 kg
Wysokość:4,00 m
Szerokość:14,5 cm
Głębokość / Grubość:2,4 cm

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry