2020-02-20 21:30


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Dlh Deska tarasowa modrzew europejski 240 cm x 14,5 cm x 2,5 cm

Nr produktu: 2656940
  • Naturalny modrzew
  • Zaleca się stosowanie oleju pielęgnacyjnego
Opis produktu
32,99
94,80 zł / m2

Cena zawiera VAT 23%, nie zawiera kosztów przesyłki.

W markecie OBI Warszawa-Puławska

178 produkty dostępne

Opis produktu

Nr produktu: 2656940

Deski przeznaczone do budowy tarasów i obiektów małej architektury ogrodowej. Cechą charakterystyczną drewna modrzew są sęki oraz przewody żywiczne. Pod wpływem wysokiej temperatury żywica może pojawiać się i wysychać na powierzchni drewna. Pod wpływem czynników atmosferycznych drewno podlega naturalnemu procesowi patynowania wierzchniej warstwy w wyniku czego powstaje srebrzysta powłoka, która nie ma wpływu na obniżenie parametrów technicznych drewna i proces starzenia biologicznego. W celu utrzymania naturalnego koloru oraz zapewnieniu dodatkowej ochrony zaleca się regularne stosowanie specjalnych olejów pielęgnacyjnych przeznaczonych na zewnętrzne konstrukcje drewniane. Renowacja tarasu powinna być wykonywana dwa razy w roku (przed i po zimie). Modrzew może być łatwo barwiony za pomocą specjalnych olejów koloryzujących. Drewno nie jest materiałem jednolitym i każda deska posiada indywidualne cechy, w zależności od warunków w jakich dane drzewo rosło. Nawet w drewnie pochodzącym z tego samego źródła, mogą występować różne usłojenia oraz kolorystyka. Drewno jest materiałem higroskopijnym, co oznacza, że pobiera wodę i oddaje wodę z otoczenia i odpowiednio pęcznieje i kurczy się zmieniając swoje wymiary w związku z czym przy montażu tarasu należy uwzględnić odstępy pomiędzy deskami. Drewno stosowane na zewnątrz narażone jest na skrajne warunki atmosferyczne w wyniku czego może patynować, odkształcać się, pękać oraz zmieniać swoje wymiary - są to naturalne procesy drewna i nie mogą podlegać reklamacji. Materiał należy sprawdzić przed montażem. Wszelkie uszkodzenia i nieprawidłowości należy zgłosić sprzedającemu przed zamontowaniem. Rozpoczęcie montażu oznacza akceptacje stanu technicznego i wyglądu materiału. Montaż powinien być przeprowadzony przez specjalistę. Montaż należy wykonać zgodnie z instrukcją.

Dane techniczne

Atrybuty produktu

rodzaj:
deski
materiał:
modrzew

Wymiary i waga (netto):

Waga:
4,62 kg
Wysokość:
2,40 m
Szerokość:
14,5 cm
Głębokość / Grubość:
2,5 cm

Inni Klienci kupili również

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Dostawa
  • Sprawdź dostępność w markecie
do góry