2020-09-27 20:38


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Dereń (Cornus) mix Wys. 40 cm don. 17 cm

Nr produktu: 6591739
  • Okazałe liście
  • Stanowisko jasne
  • Gleba żyzna, próchnicza, lekko kwaśna
Opis produktu
 
25,99
25,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 6591739

Dereń (Cornus) mix Wys. 40 cm don. 17 cm
Jest wysokim krzewem lub małym drzewem - osiąga do 6 m wysokości. Ma pokrój wzniesiony, dość regularny, z wyraźnie zaznaczoną piętrowością. Pędy derenia kwiecistego są zielonobrązowe. Starsze okazy wyróżniają się atrakcyjnie łuszczącą się korą. Liście tego gatunku derenia są jajowate lub lancetowate, z widocznym unerwieniem. Jesienią przebarwiają się na czerwono i purpurowo. Dereń kwiecisty kwitnie w kwietniu i maju - kwiaty rozwijają się jeszcze przed rozwojem liści, mają barwę białą, różową lub czerwoną, są zebrane w główkowate kwiatostany. Po kwitnieniu dereń wytwarza drobne, czerwone pestkowce (w Polsce rzadko zawiązują się). Dereń kwiecisty warto sadzić w miejscach jasnych, ale nie bezpośrednio nasłonecznionych. To gwarantuje dobry rozwój i obfite kwitnienie. Roślina znosi również częściowe zacienienie. Preferuje gleby żyzne, próchnicze o lekko kwaśnym odczynie. Roślina jest wystarczająco mrozoodporna, ale mogą zaszkodzić jej wiosenne przymrozki. Na wszelki wypadek warto zastosować osłony. Dereń kwiecisty można sadzić jesienią lub wiosną. W czasie suszy wymaga podlewania - źle reaguje na niedobór wody. Od wiosny do lata warto go dokarmiać, najlepiej nawozami organicznymi lub nawozami mineralnymi z fosforem. Cięcie wykonuje się sporadycznie. Zaleca się usuwać przede wszystkim pędy chore, cienkie, uszkodzone i wrastające do wnętrza korony.

Wymiary i waga (netto):
Waga:1,50 kg
Wysokość:40,0 cm
Szerokość:25,0 cm
Głębokość / Grubość:25,0 cm

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry