2020-04-04 08:40


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.
Zamawiaj Online

Domek dla owadów Jaś wys.18cm kolor mix

Nr produktu: 2812725
  • Praktyczny element dekoracyjny
  • Ciekawa stylistyka
  • Wysokość: 18cm
Opis produktu
37,99
37,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 23%, nie zawiera kosztów przesyłki.

W markecie OBI Lodz-Brzezinska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 2812725

Domek dla owadów Jaś wys.18cm kolor mix

Zastosowanie i Zalety


Często, kiedy myślimy o owadach w ogrodzie, pierwszym skojarzeniem są szkodniki, a kolejnym - walka z nimi. Jednak nie wszystkie owady w ogrodzie to szkodniki - wręcz przeciwnie, większość gatunków jest pożyteczna. Nie tylko nas żywią - zapylając rośliny i umożliwiając ich wytwarzanie owoców, ale także właśnie bronią nas przed szkodnikami i są sprzymierzeńcami w walce z nimi. W naturalnych warunkach, niezachwianych przez ingerencję człowieka, panuje równowaga. Żeby w naszym ogrodzie zapanowała równowaga, powinniśmy pomóc pożytecznym owadom. Z tych najważniejszych można wymieć pszczoły - nie tylko miodne, ale przede wszystkim dzikie murarki, które w zapylaniu kwiatów są wydajniejsze niż pszczoły miodne, a do tego nie tworzą rojów i nie atakują ludzi. Równie pożyteczne w zapylaniu kwiatów są trzmiele. Z kolei niedocenianym drapieżcą jest biedronka i złotook, żywiące się mszycami. Problemem są też nasze zbyt zadbane ogrody, z niedostateczną ilością kwitnących i miododajnych roślin.
Żeby pomóc owadom (i innym pożytecznym zwierzętom, takim jak jeże czy ptaki) dobrze jest pozostawić fragment dzikiego ogrodu, czy kwietnej łąki. Bezpośrednią pomocą będzie domek dla owadów. Postawiony w ogrodzie późnym latem lub jesienią zapewni schronienie pożytecznym owadom. Wiosną zagoszczą w nich pszczoły murarki, biedronki, motyle, trzmiele oraz złotoki.


Cechy


Starannie wykonany domek dla owadów ma idealne zastosowanie jako element ozdobny i praktyczny. Drewniany domek jest zbudowany z najlepszej jakości materiałów. Dostępny w 4 różnych kolorach: niebieski, szary, żółty i naturalny.

Wymiary i waga (netto):

Waga:340g

Inni Klienci kupili również

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Dostawa
  • Sprawdź dostępność w markecie
do góry