2020-04-04 14:28


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.
Zamawiaj Online

Cis odm. Hicksii (Taxus sp.)

Nr produktu: 2541068

W markecie OBI Lodz-Brzezinska

niedostępny

Cis (Taxus)

Opis produktu

Nr produktu: 2541068

Zdrowa, mrozoodporna roślina, która posadzona w odpowiednich warunkach, staje się całoroczną ozdobą ogrodu, nie wymagając specjalnej pielęgnacji. Cis pośredni Hicksii to spory, okaz, który za młodu posiada wąski, kolumnowy pokrój, z czasem rozrasta się na boki. Po 10 latach osiąga 1,5 do 2m wysokości. Z wiekiem staje się szeroko kolumnowy czy nawet odwrotnie stożkowaty: góra jest znacznie szersza od podstawy. Starsze rozrośnięte iglaki wyglądają jakby były złożone z kilku mniejszych roślin posadzonych blisko siebie. Na wyprostowanych, rosnących niemal pionowo gałęziach igły ułożone są dookoła gałązki - co daje efekt nastroszenia . Te na dolnych, bardziej poziomych gałęziach, wyrastają już klasycznie - płasko- w podwójnym rzędzie. Pojawiające się jesienią dekoracyjne owoce są częściowo jadalne i częściowo trujące: jedynie czerwona zewnętrzna osnówka jest jadalna i wabi do ogrodu ptaki, natomiast pestka jest trująca. Warto zastanowić się dobrze przed wyborem odmiany, zwłaszcza jeśli z ogrodu będą korzystały dzieci, których do skosztowania może skusić apetyczny kolor owoców. Roślina pozyskana z upraw polowych z systemem korzeniowym zabezpieczonym starannie balotem w jucie i siatce metalowej.

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Dostawa
  • Sprawdź dostępność w markecie
do góry