Romantyczny styl sypialni

sypialnia_otwarcie

Urządzanie romantycznej sypialni

Pomysłów na urządzenie sypialni jest wiele. Jednak to miejsce jest wręcz stworzone do romantycznego klimatu.

Romantyzm danej sytuacji wynika przede wszystkim z nastroju osób, które ją współtworzą. Jednak można nieco na niego wpłynąć, choćby z pomocą odpowiedniego wystroju sypialni, zaprojektowanej w romantycznym klimacie. Odwiedzając markety OBI, znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby upiększyć sypialnię i poczuć się w niej wyjątkowo.

sypialnia_sciany_160x106

Ściany do zmiany

Myśląc o romantycznej sypialni, powinieneś pomyśleć o takich kolorach jak jasnoróżowy czy kremowy. A dlaczego nie czerwony? Ponieważ ta barwa nie sprzyja odpoczywaniu. Dlatego właśnie profesjonaliści wskazują, że lepiej wykorzystać barwy przyjazne, pastelowe, dzięki którym można się pełniej zrelaksować.

Od czego zacząć urządzanie romantycznej sypialni? Od ścian. Ogromny wybór farb zapewnią Ci markety OBI. Możesz pomalować ściany lub tylko jedną (przy łóżku) farbą lateksową, np. Pory Roku marki Nobiles lub Akrylit od Dekoral. Niestety – z racji zimowej aury – ta czynność może okazać się niemożliwa. Wówczas możesz odświeżyć ściany i subtelnie je udekorować. Jak? W marketach OBI znajdziesz wyjątkowe tapety Rasch, Ergis, Polami, które mają się dobrze prezentować na węższej ścianie sypialni. Atrakcyjnym dodatkiem może być również naklejka ścienna – np. w kształcie maku polnego Nouvelles Images marki Polami lub Primacol Decorative, Unicell. Możesz również wykorzystać szablony malarskie z różnymi wzorami do kreatywnej dekoracji ścian Primacol Decorative, Unicell. Dzięki nim na ścianie wykonasz piękne wzory za pomocą farby strukturalnej lub tynku wewnętrznego, które następnie pomalujesz na czerwony kolor.

sypialnia_tkaniny_160x106

Tkaniny pełne uroku

Ciemniejsze ściany bądź wzorzyste kwiatowe tapety dobrze jest skontrować jasnymi elementami. Najlepszym kontrastem jest oczywiście jasna podłoga, wykonana np. z deski trójwarstwowej – deska podłogowa lakierowana jesion cream, Baltic Wood lub paneli podłogowych – panele podłogowe Comfort Nordic Fresco, marka własna OBI.

Obowiązkowym elementem wystroju romantycznej sypialni są również tkaniny. W marketach OBI znajdziesz szeroką gamę zasłon i firan.

Do romantycznej sypialni powinieneś wybrać zasłony ciężkie i powłóczyste, np. zasłona BLACKOUT EUROFIRANY. Do tego powinieneś dobrać jeszcze firany, np. FLORYDA UNIGLOB. Idealnym dopełnieniem będzie karnisz z kwiatowym zakończeniem np. karnisz GAJA GARDINIA.

W takiej sypialni nie powinno również zabraknąć odpowiednio dobranych pledów, narzut, poduszek i pościeli. W marketach OBI masz do wyboru wiele wzorów. Może to być przykładowo miękka i puszysta poduszka np. poduszka SHAGGY EUROFIRANY w kolorze czerwonego wina lub z motywem kwiatowym, delikatny beżowy pled CORAL EUROMATE bądź koc SOLO DOMAREX.

 

sypialnia_dodatki_160x106

Efektowne dodatki

W żadnej romantycznej sypialni nie może zabraknąć dodatków, które nadadzą wnętrzu osobistych akcentów. Powinny znaleźć się w niej ramki na zdjęcia – najlepiej z kwiatowym motywem lub w czerwieni, np. ramka MODENA STYLER lub IBIZA STYLER.

W markecie OBI możesz też kupić świecznik, np. szklany, bądź dużą szklaną misę na wodę oraz do tego zestaw drobnych otoczaków. Dopełnieniem całości powinny być świeczki – białe lub pastelowe.

Urządzanie romantycznej sypialni należy do przyjemnych czynności. W marketach OBI masz do wyboru wiele pięknych przedmiotów, które stworzą niepowtarzalny nastrój nie tylko na Walentynki.

Skyscraper
Skyscraper