Chodnik, dywan czy wykładzina?

568x170_dywan_glowne

Odpowiednio dobrana okładzina naszej podłogi to nie tylko gwarancja ciepła pod stopami.

Dywan, chodnik lub wykładzina dywanowa mogą spełniać szereg funkcji. To właśnie na ich podstawie – poza względami estetycznymi – powinieneś wybrać odpowiednią okładzinę podłogi.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że uczucie zimna w pomieszczeniach wynika nie tylko z samej temperatury odczuwalnej powietrza. Ma na to również wpływ kontakt naszych stóp z powierzchnią podłogi. Dlatego warto zadbać o odpowiednie okładziny, których szeroki wybór znajdziesz w marketach OBI.

160x106_dywan1

Chodnik w przedpokoju – czysto i bezpiecznie

Jednym z nieodzownych elementów wystroju wnętrz są różnego rodzaju tekstylia, które układa się na podłodze. Może to być np. chodnik, który dodatkowo wzbogaci wystrój wnętrz. W marketach OBI znajdziesz chodniki w różnych stylach – i te bardziej klasyczne i jednokolorowe, np. Chodnik Classic, Floko, bardziej nowoczesne: Smart, Floko, a nawet te młodzieżowe: Capitol, Multidecor.

Pamiętaj, że chodnik ułatwi Ci też utrzymanie czystości. W marketach OBI znajdziesz chodniki różnej wielkości, np. długi chodnik Gold, Marbex, który idealnie sprawdzi się w większych ciągach komunikacyjnych, lub Cometa, Multidecor, który jest mniejszy i zmieści się nawet w małych mieszkaniach.

Ze względów bezpieczeństwa warto dodatkowo zastosować podkładkę antypoślizgową, np. matę antypoślizgową LUX, którą możesz położyć na panelach podłogowych, bądź też nakleić kilka odcinków dwustronnej taśmy samoprzylepnej LUX o szerokości 38 mm i długości 5–25 m lub o szerokości 50 mm i długości od 5 do 25 m, która utrzyma chodnik na miejscu.

  • Dlaczego wykładzina dywanowa?

    Specjaliści zajmujący się projektowaniem wnętrz od kilku lat proponują stosowanie we wnętrzach wykładzin dywanowych. Mają one bowiem wiele zalet. Mogą idealnie ukryć niedoskonałości, ubytki lub inne problemy np. z panelami podłogowymi. W marketach OBI znajdziesz wzory i kolory wykładzin, które dopasujesz do swojego mieszkania. W nowoczesnych wnętrzach możesz zastosować np. Ultra Saxony, Multidecor, jeśli masz wnętrza klasyczne, wówczas zdecyduj się na Vegas Twist, Multidecor, a jeśli poszukujesz odważnych wzorów – wybierz Topaz, Multidecor.

    Ponadto w czasie remontu możesz położyć specjalną wykładzinę techniczną Polo, Multidecor, która zabezpieczy nowo położoną, np. deskę podłogową lub panele podłogowe. Wykładzina dywanowa świetnie nadaje się także do urozmaicenia pokoju dziecięcego – możesz bowiem wybrać wzór przeznaczony dla dzieci Disney Cars, Multidecor lub – dla młodzieży – Cubic, Multidecor.

160x106_dywan2

Dywan na każdą okazję

Najbardziej klasyczną formą okrycia podłogi sa oczywiście dywany, które nadają całości odpowiedniego klimatu. W marketach OBI znajdziesz ich różne rodzaje i wielkości, np. mały dywan AWD Interior, który sprawdzi się świetnie w dużej łazience lub nieco większy Focus Shaggy, Floko. Taki dywan może być umieszczony tuż przy wejściu do salonu lub przy kominku. Możesz wybrać również duży dywan Monaco, Chemifarb, który pięknie będzie się prezentował w salonie lub jadalni.

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni doceniamy ciepłe, przytulne pomieszczenia. Efekt ten możesz uzyskać dzięki chodnikom, wykładzinom czy dywanom, których bogatą ofertę znajdziesz w marketach OBI.

Skyscraper
Skyscraper