Jakie żaluzje są modne?

568x170_zaluzje_glowne

Coraz rzadziej widzi się typowe żaluzje w oknach. Nie oznacza to jednak, że całkiem wyszły z mody. Po prostu zmienił się materiał, z których są wykonane.

Nowoczesne wnętrza zdaniem wielu wykluczają posiadanie tradycyjnych firanek lub zasłon. Rolety również nie zawsze pasują do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Wówczas możesz zdecydować się na żaluzje, które przeżywają swój renesans.

Żaluzje okienne to idealny sposób na ograniczenie dostępu światła do wnętrz. To także świetny pomysł na urozmaicenie lub uzupełnienie wystroju pomieszczeń. W marketach OBI znajdziesz wiele rodzajów – zarówno tych tradycyjnych, aluminiowych, jak i z nowoczesnych materiałów.

160x106_zaluzje2

Żaluzje w oknach? Zdecydowanie!

Letnie ciepłe dni mogą zbytnio doskwierać, jeśli okna wpuszczają zbyt dużo światła. Wówczas pomieszczenia mogą się nadmiernie nagrzewać. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zamontowanie żaluzji. Ich podstawową zaletą jest to, że ograniczają dostęp promieni słonecznych. Ich konstrukcja, czyli wiele poziomych lameli, sprawia, że możesz dowolnie ustawić ilość światła, które wpada do pomieszczenia.

Najbardziej tradycyjną formą żaluzji są te wykonane z aluminium, takie jak np. Standard 25 mm, bądź Magnus dostępne także na zamówienie klienta z katalogu OBI. Obecnie w marketach OBI możesz znaleźć żaluzje w dowolnych wymiarach oraz w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Zawsze też w komplecie są odpowiednie zaczepy montażowe, dzięki czemu samodzielnie powiesisz żaluzje we własnych oknach. Na dodatek możesz je stosować na wiele sposobów – mogą znaleźć się na szybie, na ramie okna, ale także na ścianie, przesłaniając całą wnękę okienną.

160x106_zaluzje1

Tradycja w nowej odsłonie

Jeżeli zależy Ci nie tylko na praktycznym ograniczeniu dostępu światła do pomieszczeń, ale także na odpowiednim efekcie wizualnym – wówczas wybierz żaluzje wykonane z takich materiałów jak drewno, bambus czy tkanina. W marketach OBI znajdziesz takie żaluzje, które idealnie dopasują się do stylu wnętrz. Przykładowo, jeśli szukasz żaluzji drewnianych, których lamele są znacznie szersze niż w przypadku aluminiowych, wówczas wybierz żaluzję Drewno 50 mm, które dostępne są z katalogu na zamówienie klienta. Ten rodzaj żaluzji obsługuje się za pomocą pokrętła i sznurka. Są one dostępne w wielu kolorach, co pozwoli ci na dobranie tego, który będzie idealnie komponował się np. z bukowymi meblami z litego drewna. Co więcej, żaluzje drewniane dodają wnętrzu ciepłego klimatu.

160x106_zaluzje3

Żaluzje dla wymagających

Szukając rozwiązań nowoczesnych, ale jednocześnie bazujących na naturalnych rozwiązaniach, zastanów się nad dostępnymi w katalogu na zamówienie klienta Magnus 16 mm. To żaluzje o cieniutkich aluminiowych listkach montowane zwykle we wnęce szyby z żyłkowym prowadzeniem bocznym. Ten rodzaj żaluzji jest modny i rzeczywiście efektowny. Ponadto ich zaletą jest to, że zajmują mniej miejsca – jeżeli bowiem zwiniemy je całkowicie, wówczas mają znacznie mniejszy pakiet niż drewniane.

Ciekawym pomysłem na gustowną dekorację okien są żaluzje z tkaniny, czyli plisowane, takie jak np. Plisse Classic – dostępne z katalogu na zamówienie klienta. Są one wykonane z materiału i ich wybór jest znacznie większy. Na dodatek ze względu na bogate zdobienia będą idealnie pasowały do np. stylu rustykalnego lub romantycznego. 

Mniej popularnym, ale za to zdecydowanie oryginalnym rozwiązaniem są żaluzje pionowe. W tych żaluzjach dostępnych z katalogu na zamówienie klienta, np. Niagara lub Itaka poszczególne lamele są umieszczone wzdłuż linii pionowej i w inny sposób ograniczają dostęp światła. Ten rodzaj żaluzji jest wykonany z różnych materiałów, jednak głównie są to różnego rodzaju tkaniny poliestrowe.

Jak widać, wbrew pozorom żaluzje wcale nie wyszły z mody. Zmieniła się tylko ich dostępność oraz zdecydowanie powiększył wybór – zarówno jeśli chodzi o kolorystykę, jak i materiał, z którego są wykonane. A wizyta w markecie OBI sprawi, że na pewno znajdziesz żaluzje idealne do Twojego mieszkania.

Skyscraper
Skyscraper