W trudnych miejscach

W trudnych mejscach

Na dużym trawniku nic nie zastąpi kosiarki. Ale do strzyżenia murawy w trudno dostępnych miejscach może się przydać podkaszarka albo specjalne nożyce do trawy.

W trudnych mejscach - podkaszarka

Z podkaszarką dostaniemy się w wiele miejsc niedostępnych dla znacznie większej kosiarki: skrócimy nią źdźbła trawy przy murkach, ścianach, płotach, pniach drzew, na granicy trawnika i rabat. Łatwiej też będzie się z nią poruszać tam, gdzie miejsca jest niewiele, na przykład na wąskich, krętych ogrodowych ścieżkach. Nic dziwnego, nie ma bowiem kół i jest mniejsza oraz lżejsza od tradycyjnego sprzętu, łatwiej więc nią manewrować. Da sobie świetnie radę również w nierównym terenie i na stromej skarpie, gdzie zapadałyby się koła kosiarki. A w ogrodach z małym trawnikiem może ją nawet zastąpić!

Jeżeli jednak trudnych miejsc jest w ogrodzie niewiele, do ich pielęgnacji mogą nam wystarczyć nożyce do trawy.

Warto wiedzieć

  • Podkaszarki elektryczne to urządzenia stosunkowo tanie, lekkie i bardzo łatwe w eksploatacji. Ich narzędziem tnącym jest głowica z nylonową żyłką, która – wprowadzona w ruch – tnie niczym ostrze noża. Moc podkaszarek waha się od 250 do 800 W (ale zdarzają się modele o mocy 1 KM), a szerokość robocza – od 23 do 43 cm. Warto zdecydować się na model z teleskopowo regulowaną rękojeścią, który zapewni komfort pracy wszystkim – niższym i wyższym – domownikom.
Skyscraper
Skyscraper