Meble tarasowe kontra ogrodowe

568x170_glowne_tarasowe

Żaden ogród ani taras nie będzie idealny bez odpowiednich mebli. Możesz wybierać wśród wielu rodzajów mebli ogrodowych lub tarasowych. Dowiedz się, czym one się różnią.

Czas spędzany w ogrodzie lub na tarasie powinien obfitować w przyjemne chwile. Do tego niezbędne są nie tylko rośliny, ale także meble. W marketach OBI znajdziesz szeroki wybór mebli ogrodowych i tarasowych.

Wszyscy doskonale wiedzą, że na tarasie nie sprawdzą się meble, które wstawiamy do mieszkania lub domu. Nazwa „meble tarasowe” lub „meble ogrodowe” jest umowna i oznacza kategorię produktów, które są przeznaczone na zewnątrz. Jednak istnieje między nimi różnica. Jaka? Przede wszystkim w materiale, z którego zostały wykonane. Trzeba brać to pod uwagę przy wyborze mebli.

160x106_meble

Salon na tarasie

Jeśli Twój taras znajduje się w osłoniętej przed słońcem oraz deszczem przestrzeni, wówczas możesz bez wahania wybrać meble z drewna, np. Greenville, lub wikliny bądź rattanu Lincoln. Możesz także zdecydować się na meble z drewna eukaliptusowego – Ontario, lub sosnowego – Porto. Jednocześnie warto, abyś dodatkowo nabył środek do konserwacji mebli ogrodowych, np. firmy HG Polska, aby cyklicznie odświeżać powierzchnię z naleciałości, pyłu i kurzu.

Z kolei na tarasie odsłoniętym warto wybrać meble znacznie trwalsze, np. z metalu Sacramento, lub też o mniejszych rozmiarach, np. Mesh. Wówczas będziemy mogli nie zważać na niekorzystne warunki pogodowe lub też szybko na nie reagować i chować meble do domu.

160x106_krzesla

Wygodny ogród

Kiedy wybierasz meble do ogrodu, to zdecydowanie powinieneś wybierać te określone jako „ogrodowe”. Wówczas będziesz mieć pewność, że bez najmniejszego uszczerbku zniosą one zmienne warunki atmosferyczne. Zazwyczaj bowiem meble ogrodowe nie są chowane przed deszczem ani ochraniane przed letnimi, ostrymi promieniami słonecznymi. Może to być zatem komplet mebli z drewna eukaliptusowego Chelsea lub łączony z elementami metalowymi Mongomery. Jeszcze lepiej sprawdzą się meble z metalu Mesh II. W tym przypadku warto jednak co kilka lat odmalować je odpowiednią farbą antykorozyjną. Najbardziej praktycznym i uniwersalnym rozwiązaniem są meble z tzw. technorattanu, np. Nina lub Davenport. Jest to specjalne tworzywo sztuczne, które z wyglądu przypomina plecionkę rattanową.

Wybór odpowiednich mebli nie jest trudny. Wystarczy znać swoje potrzeby, możliwości przestrzenne oraz wziąć pod uwagę miejsce, w którym będą nam służyć. Wówczas pozostaje tylko odwiedzić market OBI, aby zdecydować się na konkretny model.

Skyscraper
Skyscraper