Dobieramy meble ogrodowe

568x170_glowne_dobiranie

Projektowanie ogrodu to interesująca i przyjemna czynność. Oprócz wyboru roślin powinieneś również poświęcić nieco czasu na dopasowanie mebli do stylu przestrzeni zielonej.

Meble ogrodowe to nie tylko element wystroju, który ma być praktyczny. Nie powinno się ich kupować bez wcześniejszego zastanowienia, ponieważ są one również idealnym sposobem na podkreślenie stylu, w jakim urządziłeś ogród. W marketach OBI znajdziesz wiele różnych mebli ogrodowych, które sprawdzą się we wszystkich sytuacjach.

160x106_dobieranie1

Postaw na naturę

Meble ogrodowe z założenia wprowadzają do przestrzeni zielonej przyjazny klimat i „udomowiają” cały ogród. Nic dziwnego – wszak często do ogrodu wychodzi się przez salon. Warto zatem, abyś kontynuował styl urządzania wnętrz również na zewnątrz. Jeżeli więc w środku znajdują się drewniane meble, możesz w swoim ogrodzie również ustawić meble wykonane z drewna. W marketach OBI znajdziesz zarówno te wykonane z drewna sosnowego – Porto, dębowego – Brest II, jak i z drewna egzotycznego, np. eukaliptusowego – Greenville. Meble drewniane są uniwersalne, sprawdzą się zarówno w rustykalnym wnętrzu, jak i nieco bardziej nowoczesnym stylu.

Podobnie zresztą stanie się, jeśli wybierzesz meble rattanowe, np. Danvile, które sprawiają wrażenie lekkości, a jednocześnie są niezwykle praktyczne i efektowne. Styl romantyczny ogrodu wymaga, abyś ustawił meble łączące w sobie metal i drewno, np. Montgomery. W ten sposób nadasz ogrodowi nowy wymiar.

160x106_dobieranie

Nowoczesność w ogrodzie

Jeżeli zależy ci na intrygujących i bardzo nowoczesnych połączeniach, wówczas możesz zdecydować się na meble w całości wykonane z metal (np. Sacramento lub aluminiowo-tekstylne Vigo). Takie połączenie świetnie sprawdzi się w ogrodach, gdzie panuje minimalizm, ascetyzm i eklektyzm. Ponadto są to znacznie trwalsze meble, które dobrze znoszą zmienne warunki pogodowe i atmosferyczne. Ba, nawet niekiedy nie trzeba ich specjalnie zabezpieczać przed zimą.

Najciekawszym i stosunkowo nowym pomysłem na meble ogrodowe są te wykonane z technorattanu. Ten sztuczny materiał do złudzenia przypomina wiklinowe plecionki, a jednocześnie daje producentom znacznie więcej możliwości kreacji. Widać to w gamie produktów w marketach OBI, gdzie znajdziesz wiele wariantów wykorzystania tegoż materiału. Mogą to być zatem bardziej tradycyjne w formie meble, np. Davenport, jak i zdecydowanie nowoczesne kształty – Burnley. Technorattan świetnie również daje się łączyć z innymi materiałami, np. z tekstyliami, szkłem, a nawet metalem czy aluminium.

Szeroka gama mebli ogrodowych dostępna w marketach OBI zadowoli każdego. Nawet jeśli nie do końca wiesz, jaki styl ma Twój ogród, wystarczy, że skonsultujesz się z Doradcą Ekspertem. Wówczas idealnie dopasujesz meble do swojego zielonego zakątka.

Skyscraper
Skyscraper