Grille przenośne

Grille przenośne

Grill ustawiony w ogródku lub na tarasie to jedna z największych atrakcji wakacyjnych spotkań pod chmurką. Można bez kłopotu zabierać go na biwak, by zastąpił nam ognisko.

Grille przenośne są bardzo praktyczne – stosunkowo niewielkie, ustawne, łatwo dla nich znaleźć miejsce, a po skończonej biesiadzie można je schować, by nie przeszkadzały.

Opalane węglem drzewnym lub brykietami

Żywy ogień i zapach dymu mają w sobie magiczny urok. Pewnie dlatego jest tylu miłośników grillów - na węgiel drzewny lub brykiety. Największą popularnością cieszą się modele wykonane z emaliowanej blachy, lekkie i w dodatku niedrogie. Różnią się rozmiarami paleniska i rusztu. Jak duży grill wybrać? To zależy od liczby mających korzystać z niego osób. Na jedną osobę powinniśmy przewidzieć powierzchnię rusztu około 10x20 cm, dodając nieco zapasu na brzegi, które słabo się nagrzewają. Wersje najprostsze mają trzy lub cztery wysokie nóżki, a większe i cięższe typy zwykle wyposażone są w kółka, by można je było przesuwać. Inne udogodnienia usprawniające przygotowywanie potraw to możliwość regulacji wysokości rusztu, ewentualnie dodatkowy ruszt, osłona od wiatru lub przykrywka, dolna półka wzmacniająca konstrukcję i rozkładane półki boczne oraz popielnik ułatwiający utrzymanie paleniska w czystości. Na wyjazdach lepiej sprawdzają się nieduże wersje walizkowe, które z łatwością składa się i zamyka. Dzięki temu nawet nie umyte nie zabrudzą bagażnika samochodu.

Elektryczne

Jeśli wolimy czystość i wygodę od uroku płomieni, doskonałym rozwiązaniem jest grill elektryczny. Oczywiście do lasu go nie zabierzemy, ale na tarasie lub w przydomowym ogrodzie, gdzie w pobliżu jest źródło prądu, sprawdzi się znakomicie. W takich miejscach brak dymu jest zaletą, bo zwykle jego zapach przeszkadza sąsiadom. Zamiast paleniska grille elektryczne mają płytę grzejną pokrytą materiałem zapobiegającym przywieraniu. Jeśli płyty są dwie, grill można zamknąć i opiekać potrawę z obu stron. Niektóre modele mają nóżki i przypominają grille tradycyjne, inne są płaskie i ustawia się je na podwyższeniu. Ich moc waha się od około 850 do 2200 W. A gdy pada deszcz albo gdy lato się skończy, takie poręczne urządzenie można używać w domu i jeść smakowite szaszłyki niezależnie od pogody.

Wiosenna oferta grillowania

 • Grill żeliwny beczułka Classic

  Grille przenośne

  Nr OBI 141149 5, średnica 36 cm

 • Grill okrągły z pokrywą

  Grille przenośne

  Nr OBI 522140 3, średnica 35,5 cm

 • Grill

  Grille przenośne

  Nr OBI 571216 1, okrągły śr. 50 cm, ruchomy, podwójny ruszt, 5 poziomów grillowania, dolna półka

 • Grill

  Grille przenośne

  Nr OBI 571200 5, owalny wym. 73x45 cm,ruchomy, podwójny ruszt, 5 poziomów grillowania, dolna półka

 • Grill

  Grille przenośne

  Nr OBI 571239 3, śr. 53 cm, ruchomy, dolna i boczna półka

 • Grill

  Grille przenośne

  Nr OBI 571185 8, okrągły, śr. 47 cm, ruchomy z pokrywą i półkami

Skyscraper
Skyscraper