Aranżacja ogrodu

568x170_laka_glowne

Jeśli chcesz zaprojektować oryginalny i piękny ogród przydomowy, wcale nie jesteś skazany na trawnik. Możesz również zastanowić się nad łąką kwietną. W ten sposób zapewnisz sobie kolorowy dywan blisko domu.

Pięknie zadbany ogród niekoniecznie wymaga zakładania trawnika, który później trzeba będzie regularnie pielęgnować. Wyjątkowy efekt wizualny możemy osiągnąć również jeśli pozwolimy sobie na odrobinę szaleństwa. Mowa o łące kwietnej, która świetnie sprawdzi się w wielu przydomowych ogrodach. Wystarczy odwiedzić market OBI, aby zrealizować ten plan i cieszyć się istną feerią barw w okolicy swojego domu.

160x106_laka1

Projekt ogrodu: dlaczego łąka kwietna?

Nie ma się co oszukiwać – równy, zdrowy i gęsty trawnik w ogrodzie wymaga regularnej pielęgnacji. Niestety, nie każdy ma taką możliwość, a niekiedy posiadanie zielonej połaci uniemożliwia również sama gleba, którą zastaniesz w ogrodzie, lub ukształtowanie terenu. Świetnym wyjściem oraz ratunkiem przed sytuacją, w której w Twoim ogrodzie będzie brzydki ugór, jest zaaranżowanie łąki kwietnej. Co istotne, możesz ją założyć zarówno na całej przestrzeni ogrodu, jak również tylko na pewnej jego części. W obu przypadkach będzie ona prezentowała się wyśmienicie, a na dodatek nie będzie potrzebowała od ciebie tak regularnej opieki jak trawnik. Łąkę kwiatową w ogrodzie wystarczy z zasady kosić do trzech razy w roku. Do tego celu będzie potrzebny zaawansowany sprzęt do koszenia – taki jak np. kosiarka z głowicą żyłkową Murray lub kosiarka listwowa. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup kosy spalinowej, np. Kosa spalinowa NAC model 520 lub 5210.

  • Aranżacja ogrodu z łąką kwietną

    W jaki sposób założyć łąkę kwietną? Masz kilka opcji do wyboru. Można samodzielnie zbierać nasiona traw i roślin łąkowych, następnie odpowiednio je przechowywać, a dopiero potem wysiewać. Wymaga to jednak pewnej znajomości roślin oraz czasu na zgromadzenie nasion. Prostszym rozwiązaniem jest wizyta w markecie OBI, gdzie znajdziesz odpowiednią mieszankę nasion traw z domieszką nasion polnych kwiatów Flowering Mix firmy Rolimpex, którą następnie po prostu wysiejesz do gleby i będziesz cieszył się wieloletnimi efektami. Można również samodzielnie dobrać rośliny, np. takie jak zestaw traw ogrodowych lub różnych gatunków bylin. Dodatkowo można dopasować odpowiedni rodzaj gleby – np. podłoże do trawników 50L firmy Bio-produkty i dobrać do tego jeszcze nawóz – np. Florovit Mistrzowski trawnik firmy Inco-Veritas. Ponadto we wszystkim można skonsultować się z Doradcą Ekspertem, który będzie w stanie dopasować rośliny pod kątem ich koloru, wymagań glebowych oraz miejsca wysiewu. W ten sposób otrzymamy gwarancję idealnej kompozycji roślin w ogrodzie i na łące kwietnej.
160x106_laka2

Piękna różnorodność

Łąka kwietna może również służyć jako swoisty przerywnik od monotonii trawnika lub innych elementów architektury. Eksperci aranżacji terenów zielonych proponują bowiem, aby w dużych ogrodach wydzielić przy ogrodzeniu okrągłą wyspę lub półokrąg właśnie na kwiaty łąkowe. Wystarczy, że odwiedzisz market OBI, gdzie znajdziesz takie elementy jak drewniane rollboardery, plastikowe palisady lub betonowe gazony. Można również po prostu utworzyć okrąg z kamieni, które będą odcinać rośliny polne od trawy lub krzewów.

W ten właśnie sposób sprawimy, że nasz ogród będzie wyjątkowy. W każdej chwili będzie można również – z pomocą Doradcy Eksperta w marketach OBI – dbać o jego piękną prezentację.

Skyscraper
Skyscraper