Domek ogrodowy - porady

Domek ogrodowy - porady

Domek służący dzieciom do zabawy, domek narzędziowy z przybudówką na drewno do kominka, czy też domek ogrodowy, w którym najchętniej byś zamieszkał – nasza szeroka oferta spełni każde życzenie.

Płyta fundamentowa czy fundament?

Gdzie powinien stanąć Wasz domek? Najlepiej na starannie przygotowanym podłożu. Mocny fundament zapewni trwałość i bezpieczeństwo oraz będzie dopasowany do Waszego domku ogrodowego. Wtedy nawet duża wilgoć nie może mu zaszkodzić.

Od fundamentów aż po dach - doradzimy Ci!

 • Płyta fundamentowa

  Domek ogrodowy - płyta fundamentowa

  Jednym z prostych rozwiązań jest płyta fundamentowa: do tego potrzebny jest wykop o głębokości ok. 30 cm. Na 15 centymetrową warstwę żwiru układamy folię PE, zanim wypełnimy ją warstwą betonu o grubości 6 cm. Następnie należy rozłożyć stalową matę w celu uzbrojenia i wypełnić resztą betonu. Zaciągnąć beton i pozostawić do wyschnięcia.

  Zalety:

  prostszy w wykonaniu

  Wady:

  większe zużycie betonu

 • Fundament ciągły

  Domek ogrodowy - fundament ciągły

  Korzystniejszym cenowo i mrozoodpornym wariantem jest fundament ciągły, który będzie znajdował się pod ścianami nośnymi: należy zrobić wykop o głębokości 20 cm na całej powierzchni oraz dodatkowo rów pod ścianami zewnętrznymi o głębokości 60 cm oraz szerokości ok. 30 cm.

  Zalety:

  korzystniejszy niż płyta fundamentowa, długotrwała mrozoodporność

  Wady:

  fundament musi mieć głębokość min. 80 cm w głąb ziemi, aby był mrozoodporny

Kolejne tematy

Skyscraper
Skyscraper