Jakie kwiaty do skrzynki balkonowej?

wybór_skrzynki_568x170

Już przedwiośnie, więc czas pomyśleć o zagospodarowaniu balkonów. Dowiedz się, jaki rodzaj skrzynek oraz jakie kwiaty najlepiej wybrać.

Nawet na najmniejszym balkonie znajdzie się miejsce na kwiatową „rabatkę”. Wystarczy że założysz skrzynki balkonowe oraz dobierzesz odpowiednie kwiaty. Wraz z pomocą marketów OBI kolorowo przywitasz wiosnę.

skrzynka_rattan_568x430

Jaką skrzynkę balkonową wybrać?

Mieszkając w bloku, nie musisz rezygnować z własnego kwiatowego zakątka. Możesz bowiem zamontować skrzynkę balkonową. Jedyne, na co musisz zwrócić uwagę, to wybór materiału, z którego skrzynki będą wykonane. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Najbardziej przyjazna roślinom jest skrzynka drewniana, np. skrzynka firmy Kabex, dostępna w kilku rozmiarach i kolorach, która pozwala „oddychać” kwiatom. Problemem może być tylko to, że zazwyczaj jest dość ciężka.

Alternatywą są skrzynki z materiałów sztucznych – np. plastikowe lub z technorattanu. Ich zaletą jest lekkość oraz duży wybór wzorów i rozmiarów – np. skrzynka balkonowa plastikowa dostępna w 4 rozmiarach i 3 kolorach, skrzynka plastikowa poręczowa dostępna w 3 rozmiarach i 3 kolorach lub skrzynka z technorattanu dostępna w dwóch rozmiarach i dwóch kolorach. Niestety do wad należy zaliczyć brak przepuszczania powietrza do korzeni oraz szybkie nagrzewanie, a tym samym potencjalne przesuszanie roślin. Każdy z rodzajów skrzynek montuje się za pomocą odpowiednich zaczepów. Jeżeli nie ma ich w zestawie, bez problemu można dobrać je w marketach OBI. Zaletą mocowań jest ich nieinwazyjność, co oznacza, że nie musisz niczego wiercić w balkonie, elewacji lub parapecie. Na dodatek są uniwersalne i pasują do wszystkich rodzajów balkonów.

kwiaty_568x170

Jakie kwiaty do skrzynki balkonowej?

Jeśli już znajdziesz najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom skrzynki, pozostaje najprzyjemniejsza część pracy, czyli wybór kwiatów.

Polecamy rośliny cebulowe – takie jak hiacynty, narcyzy i prymule – które zakwitną jeszcze tej samej wiosny! Jest to naprawdę możliwe, ponieważ tylko w marketach OBI znajdziesz nowoczesne rośliny cebulowe, czyli tzw. preparowane. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody wpływania na rozwój cebulki, posadzone z końcem zimy kwiaty na pewno zakwitną jeszcze tej wiosny.!

Na Twoim balkonie świetnie będą również wyglądać bratki, stokrotki, żonkile, krokusy, szafirki, niezapominajki.

Zakładając skrzynki balkonowe wiosną, powinieneś „zgrać się z naturą” i wybrać kwiaty, które rozkwitają właśnie o tej porze roku.

Skyscraper
Skyscraper