Meble balkonowe - modne i wygodne

Meble balkonowe

Nie tylko kwiatom, również nam powinno być na balkonie wygodnie. Pomyślmy więc o stoliku, krzesłach czy o fotelu – nieodłącznym elemencie każdego kącika do wypoczynku.

Meble balkonowe

Meblując balkonowy salonik najlepiej zdecydować się na lekkie sprzęty, odporne na kaprysy aury i nie zajmujące dużo miejsca. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są modele składane - warto je polecić zwłaszcza właścicielom małych balkonów i niedużych mieszkań, w których brak miejsca na przechowywanie sprzętów. Natomiast balkonowym sybarytom z pewnością przypadnie do gustu wygodna leżanka, leżak czy hamak.

 

Meble balkonowe

Od drewna do plastiku

Domową atmosferę wprowadzą na balkonie meble drewniane. Opinią najtrwalszego cieszy się nie wymagające impregnacji drewno gatunków egzotycznych (np. teak, eukaliptus) oraz zadomowionej u nas robinii. Sprzęty wykonane miękkiego drewna (np. sosny) wymagają corocznej impregnacji (o ile nie zostały wcześniej zaimpregnowane ciśnieniowo przez producenta).

Na balkonie sprawdzą się też meble z aluminium lub tworzywa sztucznego. Są lekkie jak piórko, odporne na kaprysy aury i łatwe w konserwacji - od czasu do czasu wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatką. Mogą stać na balkonie przez całą zimę. Od kilku sezonów prawdziwym hitem są jednak meble na stelażu aluminiowym, powlekane technorattanem czyli plecionką do złudzenia imitującą wiklinę lub ratanowe sploty – lekkie i ciepłe w dotyku, a zarazem trwałe – nie szkodzi im deszcz, mróz ani słońce.

 

Udane połączenia

Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie w meblach różnych materiałów, np. drewna i stalowej siatki czy metalu, drewna i tkaniny. Konstrukcję stalową często łączy się z drewnem i wówczas mebel ma drewniane siedzisko, podłokietnik czy blat. Do wielu mebli można dokupić miękkie, wygodne poduchy lub pokrowce. Tkaniny, z których zostały uszyte są odporne na wodę, promienie słoneczne i zabrudzenia oraz łatwe w czyszczeniu i szybko schnące.

Skyscraper
Skyscraper