Balkon i grządka - porady

Balkon i grządka – porady

Balkon i grządka – porady

Sezon ogrodowy właśnie się rozpoczął: nic nie sprawia większej radości, jak sięgnięcie po rękawice robocze, zakup kwiatów i rozmyślanie, jak można by najpiękniej obsadzić balkon i grządki! Dzika mieszanka kolorów, czy jednokolorowe klasyczne pelargonie, a może ekscytujący zestaw rozmaitych roślin? Centrum ogrodowe OBI oferuje Państwu bardzo duży wybór.

 

Odpowiednie rozmieszczenie roślin
Przy obsadzaniu skrzynek balkonowych kierujemy się szczególną zasadą: rośliny zwisające posadzić z przodu i po bokach, rośliny wiodące (np. stojące pelargonie czy fuksje) w tyle. Rośliny towarzyszące, takie jak stokrotki, można bez problemu zasadzić pomiędzy innymi roślinami. W wąskich skrzynkach sadzimy rośliny tylko w jednym rzędzie.

 • Klasycznie

  Balkon i grządka - klasycznie

  Pelargonie należą do ulubionych roślin balkonowych. Dobrze czują się w miejscach nasłonecznionych i lekko zacienionych, wyglądają pięknie gdy są nasadzone same a także dobrze komponują się z innymi roślinami. Barwne kompozycje utworzone z pelargonii, bidensu, lobulari, plektrantusa będą długo zdobiły balkony oraz tarasy.

 • Romantycznie

  Balkon i grządka - romantycznie

  Begonie, niecierpki, fuksje i lobelie lubią półcień, a wybierając te rośliny stworzymy romantyczny nastrój na naszym balkonie. Rada: kto woli uprawiać rośliny na parapecie okiennym, powinien również wziąć pod uwagę (nawet przy małych sadzonkach), że w skrzynce balkonowej (1 m długości i 20 cm wysokiej), zależnie od rodzaju rośliny, nie powinno się nasadzać więcej niż siedem sadzonek.

 • Praktycznie

  Balkon i grządka - praktycznie

  Przy uprawie ziół w skrzynce balkonowej szczególnie ważne jest dobre „sąsiedztwo”. Szybko rosnące zioła, takie jak: bazylia, trybula ogrodowa, majeranek, pietruszka i szczypiorek dobrze pasują do siebie. Tak samo zioła o niższym wzroście np.: cząber ogrodowy, oregano, rozmaryn i tymianek dobrze znoszą się wzajemnie.
  Zioła to nie tylko rośliny aromatyczne, ale i ozdobne.

 • Harmonijnie

  Balkon i grządka - harmonijnie

  Trzy kule bukszpanu, posadzone w rzędzie, będą wyglądały harmonijnie i zielono przez cały rok – są także idealnym rozwiązaniem do miejsc zacienionych. Zimą zaś, ustrojone w świecidełka świąteczne, stworzą bożonarodzeniowy nastrój.
  Bukszpan nadaje się idealnie do formowania - kształty mogą być rozmaite.

 • Słońce

  Balkon i grządka - słoneczne rośliny

  Szukacie roślin na Wasz piękny, słoneczny, znajdujący się od strony południa balkon? Wybór właściwych roślin zależy od intensywności natężenia światła słonecznego. Są miejsca, gdzie rośliny muszą znosić słońce przez cały dzień, także w południe. Właściwymi roślinami będą: pelargonie, surfinie, margerytki, oleandry.

Kolejne tematy

Skyscraper
Skyscraper